Superman’den sonra Black Adam 2 filmi de iptal edildi

Webtekno’nun haberine nazaran Son devirde Marvel’ın çok gerisinde kalan DC, cihanını yine yapılandırma yolunda ilerlerken son günlerde değerli haberler geldi. DC’nin bu yapılandırma çerçevesinde en tanınan karakterlerinin yeni sinemalarını bile gözden çıkardığı ortaya çıkmıştı.

İlk olarak Wonder Woman 3 iptal edilmiş, akabinde Henry Cavill‘li yeni Superman de iptal edilmişti. Başka karakterlerin bahtı de merakla beklenirken, bugün son haber Black Adam 2’den geldi.

Dwayne Johnson: Black Adam 2 de iptal edildi

Dwayne Johnson, yaptığı açıklamada, “Tutkulu kardeşlerim, Black Adam’ın yeni DC evrenindei geleceğine dair merakla beklenen haberini paylaşmak istedim. James Gunn ve ben irtibata geçtik ve Black Adam, öykünün birinci kısmında yer almayacak. Lakin, DC ve Seven Bucks, Black Adam’ın DC çoklu kozmosunun gelecek kısımlarında kullanılması üzere en bedelli yolları keşfetmek üzere muahedeye vardı. James ve ben birbirimizi yıllardır tanıyoruz ve her vakit birbirimizin muvaffakiyetini destekledik. Bugün de bu farklı değil ve ben her vakit DC’nin (ve Marvel’ın) kazanmasını ve UYGUN KAZANMASINI destekleyeceğim” dedi.

Neler yaşanmıştı?

DC, Wonder Woman 3’ü iptal etmiş; Superman ve başka karakterlerin sinemalarının de iptal edebileceği ortaya çıkmıştı.

Wonder Woman

Superman 

The Flash

Aquaman

Hollywood Reporter’ın paylaşımına nazaran Wonder Woman’ın üçüncü sineması, şimdiden iptal edildi. Sinemanın iptal gerekçesiyse direktör Patty Jenkins’e “Proje, seri için şimdi belirlenmekte olan planlara uymuyordu” olarak sunuldu.

Diğer sinemaların iptali de tıpkı açıklamada yer alan “sonraki adımlar hakkında karar verilmedi” sözleriyle gündeme geldi. Gunn ve Safran’ın yepyeni Justice League sinemasıyla temaslı tüm karakterlerin basamaklı olarak kaldırılmasını değerlendirdiği açıklandı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir