Stefan Kuntz ayrılık iddialarına yanıt verdi!

A Ulusal Kadro Teknik Yöneticisi Stefan Kuntz, Lüksemburg maçı öncesinde konuştu.

Şu ana kadar pek âlâ getirdik, amacımız iki maçı da kazanmak” diyen Alman teknik adam, takıma davet edilmeyen Salih Uçan ve Umut Bozok için gelen soruya, “Açıkçası benim başımdaki niyet şuydu; mayıs ve haziran periyodundaki maçları hangi oyuncularla geçtiysem yeniden birebir oyuncularla oynamak. Sakatlıklar olmasaydı, değişiklik yapmayacaktık. Biz bir kitap yazmaya başladık ve onu bu oyuncularla yaptık. Ban nazaran hakikat olan, onlarla devam etmek. Ekibimle birlikte lig maçlarını izledik ve şu an gördüğünüz oyuncuları çağırdık” diye yanıt verdi.

AYRILIK HABERLERİNE CEVAP

Kuntz, son periyotta artan ayrılık haberlerinin sorulması üzerine, “Uluslar Ligi’nde 4 maçı da kazandık, 14 gol attık ve gol yemedik. Yanlış bir şey mi var? Doğal ki beşerler farklı kanılara sahip olabilir. Herkesin beğendiği bir hoca olabilir. İnsanların görüşlerine hürmet duyuyorum. Bu misyon çok cazibeli bir misyon, herkes burada olmak ister” sözlerini kullandı.

BASIN TOPLANTISI

Basın toplantısında da konuşan 59 yaşındaki teknik yönetici, “UEFA Uluslar Ligi’ni bir kitap olarak görürsek, birinci 4 maç bunun birinci kısmıydı. Mayıs-haziran devrinde açıkladığımız kadroyu korumak istedik. Farklı oyuncuları toplamak, bence mantıklı bir şey değil. Zira maksadımız alanda otomatikleşmek. İkinci de grup ruhuydu” yorumunda bulundu.

“KADROYU DEĞİŞTİRMEYECEKTİK”

Sakatlıklar olmasaydı mayıs ve haziran ayındaki kadroyu bozmayacağını söyleyen Kuntz, “Sakatlıklar olmasaydı, kadroyu asla değiştirmeyecektik. Süper Lig’de maç kaçırmadan izledik. Oyuncuların oynadığı kulüplerin teknik yöneticileriyle de konuştuk. Kenan Hoca, Emre Belözoğlu ve Çağdaş Atan ile görüştü. Ben de Jorge Jesus ve Ömer Erdoğan ile görüştüm” değerlendirmesinde bulundu.

Kadroya sonradan dahil edilen Tolga Ciğerci ve İsmail Yüksek için konuşan Alman çalıştırıcı, “Kulübe ve bir oyuncuya karşı karar aldığımız yok. Tolga Ciğerci, bizi biliyor. Uzun uzunluklu, defansif tarafı güçlü bir oyuncu. Faroe Adaları da uzun ve fizikli. Onlara karşı tepki verebilir. İsmail Yüksek potansiyelini gösteren bir isim oldu. Dorukhan ve Salih Özcan’ı kaybettik. Mücadeleci bir oyuncu düşündük, onu aldık. Tüm teknik adamlara da görüşmelerde dürüstçe bilgi verdiği için teşekkür ederiz” dedi.

“BİR TOPLANTI YAPACAĞIZ”

Salı günkü idmanda yer almayan Merih Demiral’ın, çarşamba günü kadroyla birlikte çalışacağını söyleyen Stefan Kuntz, “İlk yılımızı değerlendireceğimiz bir toplantı yapacağız. Şu an maksadımız Uluslar Ligi. Burada olurum ya da olmam… Fakat EURO 2024’e elemelerle gidemezsek, ikinci bir baht olarak Uluslar Ligi’ni cebimizde tutmamız gerekiyor” halinde konuştu.

“GENÇ OYUNCULAR DENEYEBİLİRİZ”

Kasım ayındaki maçlarda genç oyuncuları deneyebileceklerini söyleyen başarılı teknik yönetici, “Kasım ayında oynanacak maçların öncesinde ve genç performansı âlâ olan oyuncuları deneyebiliriz. 4-6 ortasında genç oyuncuyu burada denemek istiyoruz” açıklamasını yaptı.

Lüksemburg maçındaki oyun planına da değinen Alman hoca, “Orkun Kökçü ve Serdar Gürler’in maçta özel misyonları olacak” dedi.

“HAYATI BEYAZDAN SİYAHA DÖNDÜ”

Kuntz, basın mensuplarından gelen, “Çıkış yapıp Avrupa kulüplerine giden oyuncuların bunu devam ettirememesinin sebebi nedir?” sorusuna, “Her olaya kendi bakış açısıyla bakmalıyız. Yanıt vermesi kolay bir soru değil. Tahminen de genç bir oyuncuyu çabucak bir Avrupa kulübüne göndermemeliyiz. Genç bir oyuncum vardı. Herkes onu destekliyordu. Alanda her istediğini yapabiliyordu. Ekip arkadaşları da onun eksiklerini kapatmaya çalışıyordu. Ve sonra 25 milyon Euro’ya daha büyük bir kulübe gitti. Bahsettiğim oyuncu, Bundesliga içinde bir kulübe transfer oldu lakin hayatı beyazdan siyaha döndü. Bir de diğer ülkeye transfer olmayı düşünün. Bu düşüşler olabilir. Olağan olarak değerlendirmeliyiz” biçiminde karşılık verdi.

“FARKLI KALECİLER OLACAK”

Kuntz, birinci 4 maçlarda farklı kalecilerle oynadığı ve Lüksemburg ile Faroe Adaları müsabakalarında kalede kimin olacağı formunda gelen soru karşısında ise, “Sanırım birinci maçımı birinci kalecimle, ikinci maçımı ise ikinci kalecimle oynayacağım” sözlerini kullandı.

59 yaşındaki teknik yönetici, Kasım ayındaki hazırlık maçları programının belirli olup olmadığı tarafında gelen soruya, “İskoçya ile Diyarbakır’da, Gaziantep’te ise Çekya ile müsabaka durumumuz var. Görüşmeler devam ediyor. Güney Amerika’dan teklifler aldık. Lakin Avrupa’dan rakiplerle oynamak istedik” cevabını verdi.

Kuntz, “Neden burada olursam dediniz?” sorusuna, “Espri anlayışıma hakim olmadığınız için anlamamış olabilirsiniz. Orada biraz iğneleyici dokundurma yaptım. Hepsi bu. Şöyle diyelim o vakit, Uluslar Ligi’ni umursamıyorum. EURO 2024 Elemeleri’nden direkt turnuvaya gideceğiz” diye karşılık verdi.

Stefan Kuntz, son olarak “Genç ulusal grup maçlarını da takip ediyoruz. Gürcistan ile bir maçı olacak gençlerimizin. Hamit Altıntop ile birlikte takip edeceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir