İYİ Parti’den Dünya Emekçi Kadınlar Günü açıklaması

ANKARA (İGFA) – Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu lideri Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Dünyada her şey bayanın eseridir…” kelamını hatırlatan Yüksel, bayanların gücüne bilhassa vurgu yaptı. Bayanın en kıymetli hakkının, “Yaşam Hakkı” olduğuna değinen Ünzile Yüksel’in açıklaması şöyle:

Evet; biz şefkat dolu, merhametli, güçlü olduğumuzu, dahası her şeye layık olduğumuzu biliriz.
Keşke Ceddimizin o günkü vizyonu bugün layıkıyla anlaşılabilseydi. O vakit ne savaşlar ne de vefatlar olurdu…
Biz “kadınlar” biliyoruz ki çıkardığımız her ses yankı bulacaktır. Haykırışlarımızla dünyayı daha yaşanabilir, daha müreffeh bir yere dönüştürebiliriz. Biz bayanlar en derin denizde yüzebilir, en yüksek doruğa tırmanabiliriz. Biz her türlü zorluğun üstesinden gelebiliriz.
Bizlerin en büyük isteği bayanlara eşit fırsatlar tanınması, özgür olmamız, hürmete layık olduğumuzun bilinmesidir. Adaletli bir hayatı hak ediyoruz.
En kıymetli hakkımız “yaşam hakkı” için dahi maalesef çok büyük uğraşlar veriyoruz. Kendilerinde bayanı öldürmeyi hak gören bir zihniyet ile hâlâ bu yüzyılda bile karşı karşıyayız. Bayanların hayat hakkı dışında en çok çaba etmek zorunda olduğu; siyasal ve eşit temsil, eşit işe eşit fiyat, kız çocuklarının eğitim hakları bile çok görülüyor. Maalesef ülkemizde bu güç ve ağır çabayı bayanlar olarak hala yapmak zorunda kalsak da bu gayretimizden asla vazgeçmeyeceğiz.
Bayanlar olarak bizler ekonomik özgürlüğümüz olmadan var olamayız. Güçlü Türkiye için güçlü bayan koşuldur. O nedenle çıkış noktası Dünya İşçi Bayanlar Günü olan 8 Mart Dünya Bayanlar Günü’müz hiçbir ayrım gözetmeksizin tüm bayanlar nezdinde kutlu olsun.
Kurucu Genel Başkanı bir kadın olan ve daha kuruluş etabında bayanların siyasi hayatta varlığı için çaba eden UYGUN Partili bayanlar olarak bu yolda uğraşımızı gururla sürdüreceğiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir