Büyükçekmece’de köpeği ezen sürücü serbest bırakıldı

İstanbul Büyükçekmece’de mahallelinin baktığı 16 yaşındaki ‘Emel’ isimli köpek, İ.K. denetimindeki araç tarafından ezildi. Ağır yaralanan köpek, tedavi altına alınırken İ.K. gözaltına alındıktan sonra hür bırakıldı.

SÜRÜCÜ EZDİKTEN SONRA YOLUNA DEVAM ETTİ

DHA’nın haberine nazaran olay, 29 Nisan günü saat 15.10 sıralarında Büyükçekmece Pınartepe Mahallesi Antik Sokak´ta bulunan bir site önünde meydana geldi.

Güvenlik kameralarına yansıyan olayda sokaktan arabasıyla geçen şoför İ.K., arabanın önünden geçmeye çalışan Emel isimli köpeği ezdi. Şoför olay sonrası durmadan yoluna devam etti.

Mahallelilerin baktığı köpeğin kazada yaralandığı ortaya çıktı. Özel bir kliniğe götürülen köpeğin iki ön patisi ile sağ art patisinde çok sayıda kırık olduğu ve iç kanamasının olduğu tespit edildi.

‘BU CANLARIN BİZDEN ÇEKTİĞİ YETER’

Site yöneticisi Hasret Diktürk Ergun olayla ilgili “Bizim burada baktığımız 6 tane can dostumuz var. Yıllardır bakıyoruz. En yaşlısı olan Emel, sokağın kenarında yatıyordu. Bir araba geliyor hayvan o sırada uyku durumunda. Evvel fren yapınca Emel kalkmış geçmeye çalışırken hiç acımadan altına alıp hayvanı çevirmiş. Ön patiler ve art sağ patisi paramparça. 16 yaşında olduğu için anesteziyi kaldırır mı hiç bilmiyorum” dedi.

Sürücünün köpeği göz nazaran göre ezdiğini tez eden Ergun, “Bütün süreçlerimizi bütün hata duyurularımızı yaptık, sonuçlanmasını bekliyorum. Bu hayvanların bu eziyeti artık bitsin. Muhafazaya çalışırken çok fazla şeye maruz kalıyoruz fakat hiç kıymetli değil, kâfi ki onlar güzel olsun. En ağır cezayı almasını istiyorum. Bu canların bizden çektiği kâfi. Benim de tıpkı otomobilden var, Emel önüme geldiği vakit görürüm zira iri bir hayvan. Görmemesi mümkün değil.Onu sağ tarafta görüp evvel bir frenlemiş. Kamera imajlarından gördüğümüz kadarıyla başına gidiyordu. Ondan sonra ‘ Kâfi artık seni mi bekleyeceğim?’ der edasıyla basmış üzerine. Geçiyorsun altında çuval mı ezdin kardeşim? Otomobil sallanıyor, bir bak ne oldu? Yok, basıp gitmiş” diye konuştu.

Emel isimli köpeğin bugün ameliyat edileceği öğrenildi.

Polis gruplarının güvenlik kameralarını incelemesinin akabinde köpeğin üzerin otomobil süren şoför İ.K. gözaltına alındı. Polis merkezindeki süreçlerinin tamamlanmasının akabinde adliyeye sevk edilen İ.K’ye isimli denetim kararları uygulandı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir