Başkan Yalçın, Mersinlilerle buluştu

Mehmet UZEL / KAYSERİ (İGFA) – Bir düğün salonunda düzenlenen geceye Lider Yalçın’ın yanı sıra AK Parti Talas İlçe Lideri Mustafa Kiraz, bayan ve gençlik kolları, MHP’nin temsilcileri ile meclis üyeleri katıldı.

Salona alkışlarla giren Lider Yalçın’a ağır sevgi şovlarında bulunuldu.

Programın açılış konuşmasını yapan emekli öğretmen Zeynep Arslan, şehirde yaşayan Mersinlilerin büyük bir topluluk olduğunu ve dernek kurma yolunla ilerlediklerini belirterek, “Başkanımız bize büyük takviye veriyor. Kendisinin dayanağıyla Talas’ta derneğimizin açılmasının çok hoş olacağını düşünüyorum.” diye konuştu.

BAŞKAN YALÇIN’A FAHRİ HEMŞEHRİ

Mersinliler Platformu Başkanı Önder Topaktaş da, kendileriyle bir buluşma gerçekleştiren Lider Yalçın’a teşekkür ederken, “Kayseri’de yaşayan Mersinliler olarak bu gece büyük memnunluk duyuyoruz. Mersin’in sıcakkanlılığını ve misafirperverliğini burada hissetmek bizleri şad ediyor. Bizlerin bir ortaya gelmesine vesile olan sayın başkanımız kabul ederlerse fahri hemşehrimiz olarak görmek istiyoruz.” halinde konuştu.

“MERSİN VE CİVARININ ÇOK KIYMETİ VAR”

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ise heyecanlandığını tabir ederek, “Yıllar öncesinden Mersinliler buluşmasını sevgili kardeşim Rifat Yörük ile başlatmıştık. Geçenlerde de Mersin’den gelen şair ve yazarlarla bir ortaya gelerek tekrar bir Mersin nefesi almıştık. Mersin denilince Mut’a geçip Karacaoğlan’ı gözümüzün önüne getirmemek mümkün değil. Mersin ve civarının çok fazla kıymeti var. Türkiye’nin her tarafı değerli fakat Çukurova, Mersin tarafı bizim münasebetlerimiz açısından çok değerli.” sözlerini kullandı.

“DOĞDUMUZ VE DOYDUĞUMUZ YERDE KEYİFLİ OLMAK”

“Doğduğumuz ve doyduğumuz yerde birbirimize memnunluk aşılayarak keyifli olmanın yoluna bakmak lazım” diyen Lider Yalçın şöyle konuştu: “En büyük mutluluklarımızın biri de Müslüman, Türk ve bu topraklarda dünyaya gelmiş olmakla birlikte cumhuriyetin 100. Yılına da şahitlik etmek farklı bir memnunluk. Canıyla kanıyla bu toprakları bize armağan eden başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şehit ve gazilerimize rahmet olsun.”

MERSİNLİLERE DERNEK VE ŞENLİK SÖZÜ

Mersinlilerin dernek kurma bildirisini aldığını söz eden Lider Yalçın şunları söyledi: “Mersinlilerin dernek kurmasından ben de çok memnun olacağım. Bu hususta üzerimize ne düşüyorsa sizin yanınızdayız. Bunun kelamını veriyorum. Ayrıyeten yazın açık hava konseri ve şenliği de düzenleyelim.”

Başkan Yalçın, “Çok şükür 5 yıldan beri koşturduk. Neler yaptığımızı anlatmaya gerek yok. Zira siz Zincidere Mesire Alanını, Mevlana Meydan Parkı, 7/24 Kütüphane üzere birçok hizmetimizi şahsen yaşadınız. 100 Ağartan Proje diye çıktığımız yolda 210’un üzerinde hizmet ve yatırım yaptık.” diyerek kelamlarını tamamladı.

Konuşmaların akabinde Lider Yalçın’a Mersin’in meşhur Silifke yoğurdu, lokumu, portakal ve Faziletli limonundan oluşan yöresel eserler sepeti armağan edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir